Blog

Pożyczka czy kredyt – jak zdecydować się na najlepszą opcję?
21 czerwca, 2023
Autor: admin

Pożyczka czy kredyt – jak zdecydować się na najlepszą opcję?

Pożyczka a kredyt – czym różnią się te dwa produkty finansowe od siebie? Choć pojęcia te bywają używane zamiennie, warto wiedzieć, że są to zupełnie różne usługi. Na czym polega różnica i jak wybrać najlepszą opcję? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Pożyczka a kredyt – na czym polegają różnice?

Zarówno pożyczka, jak i kredyt umożliwiają korzystanie z dodatkowych środków, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Są to oprocentowane formy zadłużenia, które oczywiście należy spłacić. Na czym więc polegają różnice?

Kredyt jest zawsze udzielany przez bank. Ponadto:

 • pieniądze przyznane podczas kredytowania możesz wykorzystać w całości lub tylko w części,
 • odsetki naliczane są tylko od środków, które wykorzystałeś,
 • dostępne środki będą cyklicznie (zazwyczaj co rok) się odnawiać,
 • przyznane finansowanie należy przeznaczyć na cel określony w umowie, na przykład remont mieszkania,
 • zasady przyznawania reguluje między innymi Prawo Bankowe,
 • niekiedy środki wypłacane są w transzach. Kolejne środki zostaną przelane w momencie spełnienia warunków poprzedniej transzy.

Umowy kredytowe są zazwyczaj bardzo rozbudowane. Przed ich podpisaniem koniecznie szczegółowo zapoznaj się z dokumentem, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. 

Z kolei pożyczka może być udzielana nie tylko przez bank, ale i przez osoby prywatne czy inne instytucje finansowe. W tym przypadku warto wiedzieć, że:

 • przyznane środki wykorzystasz na dowolny cel, nie jest to kontrolowane czy nadzorowane przez podmiot pożyczający,
 • od razu otrzymujesz dostęp do całości środków,
 • odsetki naliczane są od pożyczonej sumy
 • z góry określony jest czas trwania pożyczki, ilość i wysokość rat, a po spłacie całości zadłużenia, produkt finansowy uważany jest za zamknięty,
 • oddajesz sumę, którą pożyczasz wraz z odsetkami,
 • pożyczki nie są regulowane Prawem Bankowym, a Kodeksem Cywilnym.

Zwieranie pożyczek wiąże się z ryzykiem trafienia na nieuczciwą instytucję finansową. Aby uniknąć takich sytuacji, wybieraj zawsze rzetelne podmioty, które nie ukrywają zapisów umowy i prezentują jasne zasady pożyczania. Przykładem tak działającego przedsiębiorstwa jest Avior Finance, które proponuje odpowiedzialne pożyczanie na podstawie dokładnej analizy finansowej.

Pożyczka czy kredyt – co lepsze?

Niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: pożyczka czy kredyt – co lepsze? Jeśli zależy Ci na szybszym dostępie do środków, wybierz pożyczkę. Z kolei planując większe wydatki, na konkretny cel, warto rozważyć kredyt. W dokonaniu odpowiedniego wyboru mogą pomóc Ci specjaliści Avior Finance. Wystarczy skontaktować się z nami online lub telefonicznie. 

Zaufaj Avior Finance i zyskaj odpowiedzialne wsparcie finansowe

Pożyczka a kredyt – różnice są Ci już znane. Czas wybrać właściwy produkt finansowy. Avior Finance, jako rzetelna instytucja finansowa, proponuje korzystne pożyczki online. Pomożemy Ci rozwiązać przejściowe problemy związane z brakiem środków finansowych w biznesie lub życiu prywatnym. Nasza oferta obejmuje:

 • pożyczki dla firm, z których mogą skorzystać zarówno właściciele wielkich przedsiębiorstw, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych,
 • pożyczki dla przedstawicieli wolnych zawodów,
 • pożyczki dla rolników, również młodych osób, które swoje życie chcą związać z pracą na roli.

Z kolei dostępna pożyczka gotówkowa to propozycja dla osób prywatnych, które z wielu różnych powodów utraciły płynność finansową.

Avior Finance to odpowiedzialne pożyczanie. Wybierając nasze usługi, zyskujesz jasne zasady finansowania, elastyczną ofertę oraz raty i kwotę pożyczki dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości. Nie zastanawiaj się dłużej i już teraz daj sobie możliwość rozwiązania przejściowych problemów finansowych.

  Kontakt
  Napisz do nas


  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego wnioskującego, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
  Oferta pożyczkowa dla DLA FIRM obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 4.000 do 50.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 48 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Umowa o pożyczkę zawierana jest na cele bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w trybie i na warunkach określonych w Tytule XIX (art. 720 –724 ) Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem postanowień ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1083 z późn. zm.) i nie może być przeznaczona na cele konsumpcyjne. Pożyczka uruchamiana jest bezpośrednio na konto firmowe Pożyczkobiorcy.

  Przykład reprezentatywny dla pożyczki „DLA FIRM”: całkowita kwota kredytu wraz z kredytowanymi kosztami kredytu 28 040,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 32 863,71zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 12 863,71zł (w tym: prowizja 1800,00 zł, opłata administracyjna 6 240,00 odsetki 4 823,71zł), okres 24 miesiące, 23 miesięczne równe raty po 1 366,24 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 1 440,19 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,94 %. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Oferta pożyczkowa Konsument obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 2.000 do 10.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 25 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Konsument”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 56,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 181,15 zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 1 181,15 zł (w tym: koszty pozaodsetkowe 773,10zł, odsetki 408,05 zł), okres 19 miesięcy, 18 miesięcznych równych rat po 219,76 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 225,47 zł. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Informacja wymagana przez Google dla reklam produktów i usług finansowych:

  Minimalny okres spłaty pożyczki konsumenckiej: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 42 miesięcy, maksymalne RRSO: 87,08%.

  Minimalny okres spłaty pożyczek dla firm: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki 60 miesięcy, maksymalne RRSO 79,64%.

   

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
  Obecnie możesz zawrzeć umowę online tylko jako przedsiębiorca lub rolnik.
  Pożyczki konsumenckie można zawierać w lokalnych punktach obsługi. (mapa punktów)