Blog

Jaka pożyczka będzie najlepsza na zakup maszyny rolniczej?
4 lipca, 2022
Autor: admin

Jaka pożyczka będzie najlepsza na zakup maszyny rolniczej?

Działalność rolnicza charakteryzuje się tym, że wymaga ciągłej modernizacji i inwestycji, czy to w nowoczesne maszyny rolnicze, czy w kursy i szkolenia poszerzające wiedzę. W Polsce coraz więcej gospodarstw stawia na rozwój, a do tego potrzebny jest nakład finansowy.

Pożyczka na zakup maszyny rolniczej

Sprawne maszyny rolnicze to podstawa prężnie rozwijającego się gospodarstwa, ich zakup wiąże się jednak najczęściej z dużymi kosztami, które mogą poważnie nadwyrężyć budżet. Najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki na zakup maszyny rolniczej, która pozwoli cieszyć się upragnionym sprzętem i usprawnić pracę na roli.

Chcąc zyskać pieniądze na wyposażenie gospodarstwa, skorzystać możemy z pożyczki celowej na zakup maszyn rolniczych, co jest tańszą i korzystniejszą opcją niż wzięcie tradycyjnego kredytu konsumenckiego. Zabezpieczeniem takiej pożyczki jest zakupiony sprzęt, dlatego nie wymaga on dodatkowych poręczeń.

Sprzęty, które możemy zdobyć dzięki pożyczce celowej to:

·       ciągniki rolnicze i kombajny;

·       maszyny do siewu, sadzenia i zbioru;

·       urządzenia do hodowli;

·       sprzęt do nawadniania, nawożenia i ochrony roślin.

Dlaczego pożyczki dla rolników są dobrym rozwiązaniem?

Pożyczki skierowane do rolników i właścicieli nieruchomości rolnych charakteryzują się niższym kosztem całkowitym, elastycznymi terminami spłat dopasowanymi do realiów branży rolnej oraz ograniczeniem formalności.

Prowadzenie gospodarstwa rolnego w dużym stopniu zależne jest od warunków atmosferycznych, dlatego wzięcie pożyczki może pomóc w sytuacji kryzysowej. Warto zastanowić się nad pomocą również, gdy chcemy powiększyć gospodarstwo, kupując nową ziemię czy zmodernizować je.

Rolnicy chętnie korzystają z funduszy UE, które czasem są nieprawidłowo rozliczone i należy je zwrócić, jeśli pieniądze zostały już wydane, pożyczka dla rolników rozwiąże ten problem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczki dla rolników?

Wybierając pożyczkę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pożyczkodawcę. Musi być to firma z doświadczeniem, zarejestrowana i rzetelna. Zwróć uwagę na oprocentowanie i rzeczywiste koszty pożyczki. Sprawdź również jakich zabezpieczeń i dokumentów wymaga firma oferująca pożyczkę.

Jakie warunki należy spełnić ubiegając się o pożyczki dla rolników?

Aby mieć możliwość wzięcia pożyczki gotówkowej dla rolników, należy m.in. prowadzić gospodarstwo rolne oraz podać numer NIP, nie posiadać zajęć komorniczych oraz wpisów w rejestrze dłużników BIG, BIK, KRD, ERIF, a także mieć stały adres zamieszkania, rachunek bankowy i adres e-mail.

Jakie są zalety wyboru pożyczki dla rolników?

Pożyczka dla rolnika jest dostosowana do ich potrzeb, po to, aby dzięki korzystnemu oprocentowaniu i ustalanych indywidualnie warunkach spłaty, każdy rolnik mógł dalej prowadzić swoje gospodarstwo i sprawić, by praca na nim była prostsza i efektywniejsza. Pożyczki udzielane są na takie potrzeby jak zakup ziemi rolnej, nawozów, pasz, zwierząt, modernizację gospodarstwa, zakup nowoczesnych maszyn czy pokrycie strat, które w zawodzie rolnika przytrafiają się bardzo często.

Dużą zaletą jest oferowanie pożyczki również młodym rolnikom, którzy dopiero zaczynają pracę w gospodarstwie i potrzebują zastrzyku gotówki. Oferta ta przeznaczona jest dla osób mających minimum 1 ha powierzchni użytków rolnych  oraz w przedziale wiekowym 18 – 40 lat. Młodzi rolnicy mogą również wnioskować o pożyczkę z częściową spłatą kapitału na zakup użytków rolnych.

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki dla rolnika w Avior Finance?

Biorąc pożyczkę, często odczuwamy dyskomfort i strach, dlatego ważne jest wybranie rzetelnego pożyczkodawcy. Firma Avior Finance to gwarancja bezpieczeństwa i spokojnej głowy – otrzymała ona certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo, co potwierdza, że jest godnym zaufania partnerem. Avior Finance wspiera klienta na każdym kroku finalizowania umowy, czy to w siedzibie firmy, czy online. Wzięcie pożyczki bez wychodzenia z domu również jest ogromnym plusem, zwłaszcza dla zapracowanych rolników.  Avior Finance to ponadto gwarancja konkurencyjnych cen bez ukrytych kosztów, atrakcyjne oprocentowanie, możliwość indywidualnego doboru kwoty i czasu spłaty. Nie musisz czekać na potrzebne pieniądze, ponieważ decyzja o przyznaniu pożyczki jest najpóźniej w kolejnym dniu roboczym od złożenia wniosku. W Avior Finance pożyczki gotówkowe udzielane są na Twoich warunkach, a bezpieczeństwo i zaufanie klienta to wartości stawiane na pierwszym miejscu! Zapraszamy do zapoznania się z historiami klientów, którzy nam zaufali.

  Kontakt
  Napisz do nas


  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego wnioskującego, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
  Oferta pożyczkowa dla DLA FIRM obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 4.000 do 50.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 48 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Umowa o pożyczkę zawierana jest na cele bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w trybie i na warunkach określonych w Tytule XIX (art. 720 –724 ) Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem postanowień ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1083 z późn. zm.) i nie może być przeznaczona na cele konsumpcyjne. Pożyczka uruchamiana jest bezpośrednio na konto firmowe Pożyczkobiorcy.

  Przykład reprezentatywny dla pożyczki „DLA FIRM”: całkowita kwota kredytu wraz z kredytowanymi kosztami kredytu 28 040,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 32 863,71zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 12 863,71zł (w tym: prowizja 1800,00 zł, opłata administracyjna 6 240,00 odsetki 4 823,71zł), okres 24 miesiące, 23 miesięczne równe raty po 1 366,24 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 1 440,19 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,94 %. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Oferta pożyczkowa Konsument obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 2.000 do 10.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 25 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Konsument”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 56,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 181,15 zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 1 181,15 zł (w tym: koszty pozaodsetkowe 773,10zł, odsetki 408,05 zł), okres 19 miesięcy, 18 miesięcznych równych rat po 219,76 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 225,47 zł. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Informacja wymagana przez Google dla reklam produktów i usług finansowych:

  Minimalny okres spłaty pożyczki konsumenckiej: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 42 miesięcy, maksymalne RRSO: 87,08%.

  Minimalny okres spłaty pożyczek dla firm: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki 60 miesięcy, maksymalne RRSO 79,64%.

   

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
  Obecnie możesz zawrzeć umowę online tylko jako przedsiębiorca lub rolnik.
  Pożyczki konsumenckie można zawierać w lokalnych punktach obsługi. (mapa punktów)