Blog

Jak zagwarantować sobie niskie koszty pożyczki dla firm?
20 marca, 2024
Autor: Widoczni

Jak zagwarantować sobie niskie koszty pożyczki dla firm?

Pożyczka dla firmy od Avior Finance może być wsparciem w realizacji planów inwestycyjnych, pomóc w przezwyciężeniu chwilowych trudności finansowych lub stanowić kapitał obrotowy niezbędny do codziennej działalności. Warto jednak wiedzieć, że poza środkami, które zyskuje przedsiębiorca, każdy kredyt czy pożyczka ma też swoje koszty, których wysokość musi być określona w umowie lub w załącznikach do niej. W jaki sposób zagwarantować sobie możliwie najniższe opłaty? Rozwiązanie poznasz w naszym wpisie.

Czy pożyczka dla firmy musi być droga – jakie elementy składają się na jej koszty w Avior Finance?

Poza podstawowymi kosztami pożyczki dla firm, takimi jak oprocentowanie nominalne i prowizje, istnieje szereg pozaodsetkowych kosztów kredytu, które również mają znaczący wpływ na całkowitą cenę finansowania. Wśród nich wymienić można opłaty związane ze sprawdzeniem klienta w bazach danych, co jest standardową praktyką w procesie oceny ryzyka kredytowego. Koszty te mogą obejmować zarówno sprawdzenie historii kredytowej firmy, jak i jej właścicieli czy zarządzających.

Istotnym elementem pozaodsetkowych kosztów są opłaty za pokrycie kosztów pracy pośrednika finansowego lub pełnomocnika, który zaangażowany jest w proces pozyskiwania lub negocjacji warunków pożyczki dla firm. Równie ważne mogą być opłaty związane z użytkowaniem aplikacji do udzielania pożyczek, które stanowią część bieżących kosztów działalności firmy pożyczkowej, w tym kosztów administracyjno-biurowych oraz obsługi księgowej.

Pozaodsetkowe koszty pożyczki dla firm mogą znacząco zwiększyć całkowite obciążenie finansowe związane z zaciągnięciem zobowiązania. Dlatego też warto skorzystać z promocji, którą przygotowało Avior Finance.

finansowanie dla nowych firm w avior finance

Jak działa promocja „Regularna spłata” w Avior Finance?

Avior Finance proponuje atrakcyjną promocję „Regularna spłata” dla swoich klientów, która trwa od 10 lutego 2024 r. do 10 maja 2024 r. i obejmuje pożyczki dla firm. Oferta jest skierowana do przedsiębiorców, którzy w tym okresie podpiszą umowę pożyczki dla firm. Dzięki temu możliwy jest częściowy zwrot kosztów kredytu, poprzez obniżenie opłaty administracyjnej o 38,46%. Szczegóły dotyczące dokładnej kwoty zwrotu znajdują się w załączniku do umowy pożyczki.

Aby skorzystać z promocji, pożyczka musi być zawarta na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy, a wszystkie raty należy spłacać w pełnej wysokości i zgodnie z harmonogramem spłat. 

Promocja obejmuje również pożyczki spłacone przed terminem, pod warunkiem, że ewentualne opóźnienia w spłacie wcześniejszych rat nie przekroczyły 14 dni kalendarzowych. Należy jednak pamiętać, że opóźnienie spłaty jakiejkolwiek raty o więcej niż 14 dni skutkuje utratą prawa do promocji.

Rozliczenie pożyczki i zwrot części kosztów nastąpi po całkowitej spłacie pożyczki. Kwota zwrotu zostanie przelana na rachunek wskazany przez pożyczkobiorcę w umowie, w terminie 14 dni od daty całkowitej spłaty. To doskonała okazja dla firm, aby zmniejszyć koszty finansowania i skorzystać z korzystnych warunków promocyjnych oferowanych przez Avior Finance.

Sprawdź, co jeszcze możemy Ci zaproponować

Wykorzystując pożyczki online od Avior Finance możliwy jest rozwój, modernizacja czy też spłata zadłużenia w przedsiębiorstwach. Dostępne są również pożyczki dla rolników oraz pożyczki dla nowych firm, a na klientów indywidualnych czeka pożyczka gotówkowa.

Jeśli czujesz, że w Twojej firmie rozpoczynają się przejściowe trudności finansowe lub chcesz modernizować i rozwijać swoją działalność, wybierz ofertę od Avior Finance. Pożyczka dla przedsiębiorców to szansa dla Ciebie i Twojego biznesu.

  Kontakt
  Napisz do nas


  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego wnioskującego, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
  Oferta pożyczkowa dla DLA FIRM obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 4.000 do 50.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 48 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Umowa o pożyczkę zawierana jest na cele bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w trybie i na warunkach określonych w Tytule XIX (art. 720 –724 ) Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem postanowień ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1083 z późn. zm.) i nie może być przeznaczona na cele konsumpcyjne. Pożyczka uruchamiana jest bezpośrednio na konto firmowe Pożyczkobiorcy.

  Przykład reprezentatywny dla pożyczki „DLA FIRM”: całkowita kwota kredytu wraz z kredytowanymi kosztami kredytu 28 040,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 32 863,71zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 12 863,71zł (w tym: prowizja 1800,00 zł, opłata administracyjna 6 240,00 odsetki 4 823,71zł), okres 24 miesiące, 23 miesięczne równe raty po 1 366,24 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 1 440,19 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,94 %. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Oferta pożyczkowa Konsument obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 2.000 do 10.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 25 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Konsument”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 56,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 181,15 zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 1 181,15 zł (w tym: koszty pozaodsetkowe 773,10zł, odsetki 408,05 zł), okres 19 miesięcy, 18 miesięcznych równych rat po 219,76 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 225,47 zł. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Informacja wymagana przez Google dla reklam produktów i usług finansowych:

  Minimalny okres spłaty pożyczki konsumenckiej: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 42 miesięcy, maksymalne RRSO: 87,08%.

  Minimalny okres spłaty pożyczek dla firm: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki 60 miesięcy, maksymalne RRSO 79,64%.

   

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
  Obecnie możesz zawrzeć umowę online tylko jako przedsiębiorca lub rolnik.
  Pożyczki konsumenckie można zawierać w lokalnych punktach obsługi. (mapa punktów)