Blog

Jak sprawdzić zadłużenie u komornika?
29 listopada, 2023
Autor: admin

Jak sprawdzić zadłużenie u komornika?

W dzisiejszych czasach wiele osób zastanawia się, jak sprawdzić zadłużenie u komornika. Coraz wyższe ceny życia, jedzenia czy mieszkania, niekiedy zmuszają do wzięcia pożyczki lub kredytu. Jednak, kiedy następuje utrata płynności finansowej i nie radzisz sobie z systematyczną spłatą rat, jeśli nie podejmiesz prób porozumienia i spłaty, możesz spodziewać się egzekucji ze strony komornika. Gdzie sprawdzić zadłużenie komornicze, czym ono jest i dlaczego warto szukać innych rozwiązań? Zachęcamy do zapoznania się z naszym wpisem.

Jak sprawdzić zadłużenie u komornika?

Zanim dowiesz się, jak sprawdzić swoje zadłużenie u komornika, warto zrozumieć, czym ono właściwie jest. Jest to dług, który został przeniesiony na etap egzekucji komorniczej z powodu braku spłaty w wyznaczonym terminie. Aby doszło do takiej sytuacji, Twój wierzyciel musi uzyskać sądowy tytuł wykonawczy. Jest to możliwe, jeśli wykaże, że nie otrzymał od Ciebie żadnych należności. Wcześniej powinien skontaktować się z Tobą oraz wysłać wezwanie do zapłaty. Po zakończonym procesie i otrzymaniu tytułu wykonawczego zostanie do Ciebie doręczone pismo od komornika, w którym dowiesz się, ile wynosi dług.

Gdzie sprawdzić zadłużenie komornicze?

Jednym z najprostszych sposobów na sprawdzenie wysokości długu, jest bezpośredni kontakt z komornikiem. Taka informacja powinna być zawarta w korespondencji, którą otrzymasz po rozpoczęciu postępowania. Możesz również wysłać wniosek, w odpowiedzi, na który otrzymasz kwotę oraz rodzaj zadłużenia. Pamiętaj, że takie pismo powinno zostać wysłane za potwierdzeniem odbioru. 
Jeśli wiesz, wobec kogo masz należności, skontaktuj się z wierzycielem. Osoba prywatna, bank czy inna instytucja powinna udzielić Ci nie tylko informacji o kwocie zadłużenia, ale i o statusie sprawy.

Jak sprawdzić stan zadłużenia u komornika przez internet?

Jak sprawdzić online ile długu u komornika zostało do spłaty? Istnieje kilka narzędzi, które mogą Ci pomóc. Przede wszystkim są to rejestry, które umożliwiają sprawdzenie swoich zobowiązań. 

Biuro Informacji Kredytowej (BIK)

Jeden z najpopularniejszych rejestrów, w którym znajdziesz informacje o swojej dotychczasowej historii kredytowej, terminowej (lub nie) spłacie zobowiązań czy właśnie o długach względem banków, SKOKÓW lub innych instytucji finansowych. Raz na pół roku możesz bezpłatnie pobrać raport BIK i sprawdzić, czy i jakie masz długi. Zobaczysz również, jak widzą Cię kredytodawcy.

Krajowy Rejestr Dłużników (KRD)

KRD nie jest tak popularny jak BIK, ale również tę bazę warto sprawdzić podczas egzekucji komorniczej. Znajdziesz w niej nie tylko informację o kredytach czy pożyczkach, ale i o zobowiązaniach pozabankowych. Mogą to być na przykład nieopłacone rachunki za prąd, wodę lub czynsz, a nawet telefon. Podobnie jak w przypadku BIK, raz na pół roku masz darmową możliwość sprawdzenia swoich danych.

Krajowy Rejestr Zadłużonych (KRZ)

KRZ zawiera informacje o osobach, firmach i innych podmiotach, które mają problemy z płynnością finansową, ogłosiły upadłość lub wobec których prowadzona egzekucja została umorzona. Poza informacjami o samym dłużniku, w KRZ znajdziesz również informacje o prowadzonym postępowaniu, takie jak numer sprawy czy nazwę sądu. Ta wiedza umożliwi Ci uzyskanie informacji z właściwego oddziału sądu o Twoim długu.

Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor (BIG InfoMonitor)

W tym rejestrze znajdziesz informację udostępnioną przez podmioty współpracujące z BIG-iem. Są to między innymi banki, instytucje finansowe, wspólnoty mieszkaniowe czy towarzystwa ubezpieczeniowe. Raz na pół roku możesz bezpłatnie sprawdzić, czy dany podmiot nie umieścił Cię na liście dłużników BIG InfoMonitor.

Nie czekaj, aż problemy zaczną Cię przytłaczać

Jeśli dowiesz się, że masz zadłużenie komornicze, istotne jest, aby podjąć odpowiednie kroki. Skontaktuj się z komornikiem i zapytaj o plan spłat. Możliwe, że pozwoli Ci na rozbicie płatności na raty. Zastanów się również nad skorzystaniem z usług doradcy finansowego, by lepiej zapanować nad swoim budżetem i nie popaść w kolejne długi. 

Mogą pomóc Ci również pożyczki online proponowane przez Avior Finance. Korzystne, jasne warunki i przeznaczenie na dowolny cel umożliwią spłatę bieżących długów, dzięki czemu rozpoczniesz nowe życie bez zajęć komorniczych. Proponujemy odpowiedzialne pożyczanie, by pomóc Ci w przejściowych problemach finansowych. Zapoznaj się z naszą ofertą, by dowiedzieć się więcej.

Pamiętaj, że odpowiedzialne zarządzanie finansami i świadomość swojego zadłużenia to pierwszy krok do uniknięcia problemów z komornikiem. Zacznij działać, zanim problemy zaczną narastać

  Kontakt
  Napisz do nas


  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego wnioskującego, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
  Oferta pożyczkowa dla DLA FIRM obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 4.000 do 50.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 48 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Umowa o pożyczkę zawierana jest na cele bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w trybie i na warunkach określonych w Tytule XIX (art. 720 –724 ) Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem postanowień ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1083 z późn. zm.) i nie może być przeznaczona na cele konsumpcyjne. Pożyczka uruchamiana jest bezpośrednio na konto firmowe Pożyczkobiorcy.

  Przykład reprezentatywny dla pożyczki „DLA FIRM”: całkowita kwota kredytu wraz z kredytowanymi kosztami kredytu 28 040,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 32 863,71zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 12 863,71zł (w tym: prowizja 1800,00 zł, opłata administracyjna 6 240,00 odsetki 4 823,71zł), okres 24 miesiące, 23 miesięczne równe raty po 1 366,24 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 1 440,19 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,94 %. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Oferta pożyczkowa Konsument obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 2.000 do 10.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 25 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Konsument”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 56,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 181,15 zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 1 181,15 zł (w tym: koszty pozaodsetkowe 773,10zł, odsetki 408,05 zł), okres 19 miesięcy, 18 miesięcznych równych rat po 219,76 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 225,47 zł. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Informacja wymagana przez Google dla reklam produktów i usług finansowych:

  Minimalny okres spłaty pożyczki konsumenckiej: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 42 miesięcy, maksymalne RRSO: 87,08%.

  Minimalny okres spłaty pożyczek dla firm: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki 60 miesięcy, maksymalne RRSO 79,64%.

   

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
  Obecnie możesz zawrzeć umowę online tylko jako przedsiębiorca lub rolnik.
  Pożyczki konsumenckie można zawierać w lokalnych punktach obsługi. (mapa punktów)