Blog

Jak odzyskać płynność finansową po nieprzewidzianych wydatkach?
17 stycznia, 2024
Autor: Widoczni

Jak odzyskać płynność finansową po nieprzewidzianych wydatkach?

Brak płynności finansowej to problem, z którym boryka się już ponad 30% dorosłych Polaków, a kolejne 50% obawia się o swoje finanse. Zdecydowana większość z nich przyznaje, że przyczyną są nieprzewidziane wydatki oraz wysokie koszty życia. Bez odpowiednich narzędzi i wiedzy, nawet niewielkie niespodziewane wydatki może przekształcić się w poważne zaległości finansowe.

Brak płynności finansowej – jak sobie z nim poradzić?

Nieprzewidziane wydatki, takie jak naprawa samochodu czy nagłe problemy zdrowotne, mogą znacznie obciążyć budżet. Brak odpowiedniego planowania i oszczędzania stwarzają problemy z płynnością finansową. Szczególnie gdy dołożymy do tego nagły wzrost cen, bezrobocia oraz inflacji. Utrata płynności finansowej może przynieść wiele konsekwencji, od niewypłacalności, przez brak zdolności kredytowej, aż po problemy ze zdrowiem psychicznym.

Budżet domowy – podstawa odzyskania płynności

Planowanie finansowe odgrywa ważną rolę w odzyskaniu płynności finansowej. Tworzenie budżetu domowego umożliwia określenie dochodów i wydatków, które pomagają podejmować świadome decyzje finansowe. Jest to pierwszy krok na drodze do poprawy kondycji finansowej.

Budżet domowy może pomóc w identyfikacji obszarów, które mogą być podstawą do oszczędności. Zrozumienie, na co idą nasze pieniądze, ułatwi znalezienie możliwości zmniejszenia wydatków, a tym samym odbudowania płynności finansowej. Może okazać się, że płacisz abonamenty czy subskrypcje, których nie używasz zbyt często. Jeśli zauważysz, że za dużo funduszy przekazujesz na wyjścia do kina czy restauracji, w obliczu braku płynności, warto zrezygnować z takich przyjemności.

Pożyczka pozabankowa – kiedy warto z niej skorzystać?

W niektórych sytuacjach korzystanie z instytucji pozabankowych, takich jak firmy udzielające pożyczki online, może być dobrym rozwiązaniem. Jest to szczególnie przydatne, gdy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki na pokrycie nieoczekiwanych wydatków.

Jednak decyzja o wzięciu pożyczki pozabankowej nigdy nie powinna być podejmowana pochopnie. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować warunki pożyczki i całkowite koszty zaciąganego zobowiązania. Musisz mieć również pewność, że będziesz w stanie spłacić pożyczkę w terminie, aby uniknąć dodatkowych kosztów i problemów.

Plan działania na przyszłość

Niezależnie od tego, jak poważne są obecnie problemy, odzyskanie płynności finansowej jest możliwe. Zawsze można też podjąć kroki w celu ustrzeżenia się przed podobnymi rozterkami w przyszłości. To obejmuje utworzenie funduszu awaryjnego, zwiększenie oszczędności, a także zrozumienie i poprawienie nawyków wydawania. Dzięki temu możemy uniknąć powtarzających się sytuacji spowodowanych brakiem płynności finansowej. Jeśli właśnie w tym momencie mierzysz się z takimi problemami, szybkim rozwiązaniem będzie pożyczka pozabankowa z niską, regularną ratą miesięczną. Różne instytucje pozabankowe proponują tę formę finansowania. Pamiętaj jednak, że nie każdej z nich można ufać. Postaw na sprawdzone i bezpieczne pożyczki online od Avior Finance. Chcemy pomóc Ci w przejściowych problemach finansowych.

  Kontakt
  Napisz do nas


  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego wnioskującego, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
  Oferta pożyczkowa dla DLA FIRM obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 4.000 do 50.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 48 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Umowa o pożyczkę zawierana jest na cele bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w trybie i na warunkach określonych w Tytule XIX (art. 720 –724 ) Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem postanowień ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1083 z późn. zm.) i nie może być przeznaczona na cele konsumpcyjne. Pożyczka uruchamiana jest bezpośrednio na konto firmowe Pożyczkobiorcy.

  Przykład reprezentatywny dla pożyczki „DLA FIRM”: całkowita kwota kredytu wraz z kredytowanymi kosztami kredytu 28 040,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 32 863,71zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 12 863,71zł (w tym: prowizja 1800,00 zł, opłata administracyjna 6 240,00 odsetki 4 823,71zł), okres 24 miesiące, 23 miesięczne równe raty po 1 366,24 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 1 440,19 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,94 %. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Oferta pożyczkowa Konsument obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 2.000 do 10.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 25 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Konsument”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 56,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 181,15 zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 1 181,15 zł (w tym: koszty pozaodsetkowe 773,10zł, odsetki 408,05 zł), okres 19 miesięcy, 18 miesięcznych równych rat po 219,76 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 225,47 zł. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Informacja wymagana przez Google dla reklam produktów i usług finansowych:

  Minimalny okres spłaty pożyczki konsumenckiej: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 25 miesięcy, maksymalne RRSO: 87,08%.

  Minimalny okres spłaty pożyczek dla firm: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki 48 miesięcy, maksymalne RRSO 79,64%.

   

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
  Obecnie możesz zawrzeć umowę online tylko jako przedsiębiorca lub rolnik.
  Pożyczki konsumenckie można zawierać w lokalnych punktach obsługi. (mapa punktów)