Blog

Czym jest pożyczka konsolidacyjna i jak pomaga w spłacie zadłużenia?
6 czerwca, 2023
Autor: Widoczni

Czym jest pożyczka konsolidacyjna i jak pomaga w spłacie zadłużenia?

W ofercie większości banków i instytucji finansowych znajduje się kredyt konsolidacyjny. Co to jest i dlaczego warto skorzystać z konsolidacji? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się więcej.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Aby lepiej zrozumieć, czym jest kredyt konsolidacyjny, należy najpierw poznać inne pojęcie. Konsolidacja – co to jest? To niejako połączenie dwóch lub większej ilości zobowiązań w jedno. Takie rozwiązanie pozwala na płacenie pojedynczej, zazwyczaj niższej raty, zamiast kilku większych. Konsolidować można kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy. Są to dwa najpopularniejsze rodzaje kredytów konsolidacyjnych. Warto też wiedzieć, że choć konsolidacja pomaga w zmniejszeniu miesięcznych rat i wydłużeniu okresu spłaty, sprawia również, że całkowity koszt kredytu jest większy

Aby skonsolidować zobowiązania zaciągnięte w różnych bankach lub podmiotach, trzeba spełnić szereg warunków. Wśród nich znajduje się między innymi nieskazitelna historia spłat w BIK czy odpowiednia zdolność kredytowa. Każdy bank oraz instytucja ma własne zasady związane z konsolidacją kredytu. Dlatego tak ważne jest dokładane zapoznawanie się z warunkami i wszelkimi dokumentami przed ich podpisaniem. Dodatkowo, w przypadku konsolidacji kredytu hipotecznego, wymagane jest zazwyczaj przekazanie nieruchomości pod zastaw.

Co to jest kredyt konsolidacyjny? Jest to połączenie kilku zobowiązań z różnych banków w jedno. Udzielany jest przez bank. Wniosek mogą składać tylko osoby, wobec których nie toczy się postępowanie komornicze. Osoby o wysokim zadłużeniu nie mogą więc skorzystać z takiej formy finansowania.

Co to jest pożyczka konsolidacyjna? W środowisku usług finansowych przyjęło się stosowanie zamiennie pojęcia pożyczki i kredytu. Jest to pewnego rodzaju uproszczenie, nie zawsze zgodne z prawdą. Pożyczka, w przeciwieństwie do kredytu, nie musi być udzielana przez bank, a na przykład przez pozabankowe instytucje finansowe czy osoby prywatne.

Jeśli chcesz dokonać konsolidacji kredytów i skorzystać z nowych możliwości finansowych bez udziału banku, skorzystaj z usług rzetelnych instytucji finansowych. Zwracaj uwagę na jasne zapisy umowy oraz dokładność w przedstawianiu oferty. Szczegółowo zapoznaj się z warunkami, by uniknąć nieprzyjemności. Zależy Ci na spłacie zobowiązań, ale nie wiesz, jak uzyskać konsolidację? Skorzystaj z usług Avior Finance.

Dlaczego warto wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jak każdy produkt finansowy, również kredyt lub pożyczka konsolidacyjna ma swoje wady i zalety. Każdą usługę finansową trzeba spłacić.

Do zalet kredytu konsolidacyjnego można zaliczyć:

 • zmniejszenie wysokości rat kredytu przy jednoczesnym wydłużeniu okresu kredytowania,
 • możliwość płacenia jednej raty,
 • całkowicie nowy harmonogram spłaty,
 • jedno oprocentowanie.

Dla wielu osób uzyskanie kredytu konsolidacyjnego jest szansą na polepszenie sytuacji finansowej.

Z kolei do wad należy zaliczyć koszt kredytu konsolidacyjnego, dodatkową prowizję za udzielenie kredytu oraz zwiększenie całkowitej kwoty do spłaty.

Złóż wniosek o konsolidację w Avior Finance

Pożyczka konsolidacyjna – co to jest, jak działa i dlaczego warto z niej skorzystać? Znasz już odpowiedzi na te pytania. Jeśli wiesz, że konsolidacja zadłużenia może pomóc Ci w rozwiązaniu przejściowych problemów finansowych, skontaktuj się z Avior Finance. Dokonamy rzetelnej oceny zdolności kredytowej i przedstawimy najlepszą ofertę. Jeśli masz problemy ze spłatą należności, pożyczka konsolidacyjna może zmniejszyć miesięczną ratę, a dzięki temu odciążyć Twój budżet.

W Avior Finance nie wypłacamy gotówki z pożyczki konsolidacyjnej na konto klienta. Środki są przeznaczone na spłatę należności. Takie rozwiązanie daje Ci pewność, że pieniądze na pewno zostaną wykorzystane na poprawę sytuacji finansowej.

Szukasz dodatkowej gotówki na dowolny cel? Proponujemy również pożyczki online dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. W naszej ofercie znajdziesz między innymi:

Dla klientów, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, dostępna jest pożyczka gotówkowa

W Avior Finance pomożemy Ci rozwiązać przejściowe problemy związane z brakiem środków. Skontaktuj się z nami, by dać sobie szansę na poprawę sytuacji finansowej.

  Kontakt
  Napisz do nas


  Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego wnioskującego, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny. Niniejsza treść nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
  Oferta pożyczkowa dla DLA FIRM obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 4.000 do 50.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 48 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Umowa o pożyczkę zawierana jest na cele bezpośrednio związane z prowadzoną działalnością gospodarczą w trybie i na warunkach określonych w Tytule XIX (art. 720 –724 ) Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem postanowień ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim (Dz. U. z 2019 r. poz. 1083 z późn. zm.) i nie może być przeznaczona na cele konsumpcyjne. Pożyczka uruchamiana jest bezpośrednio na konto firmowe Pożyczkobiorcy.

  Przykład reprezentatywny dla pożyczki „DLA FIRM”: całkowita kwota kredytu wraz z kredytowanymi kosztami kredytu 28 040,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 32 863,71zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 12 863,71zł (w tym: prowizja 1800,00 zł, opłata administracyjna 6 240,00 odsetki 4 823,71zł), okres 24 miesiące, 23 miesięczne równe raty po 1 366,24 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 1 440,19 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 67,94 %. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Oferta pożyczkowa Konsument obowiązuje od 01.09.2021r, dotyczy pożyczki w wysokości od 2.000 do 10.000 zł, zawieranych na okres od 6 do 25 miesięcy za pośrednictwem strony www.aviorfinance.pl. Przykład reprezentatywny dla pożyczki „Konsument”: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 56,93%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 3000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 4 181,15 zł, oprocentowanie zmienne 15,50%, całkowity koszt kredytu 1 181,15 zł (w tym: koszty pozaodsetkowe 773,10zł, odsetki 408,05 zł), okres 19 miesięcy, 18 miesięcznych równych rat po 219,76 zł, oraz ostatnia rata wyrównująca 225,47 zł. Kalkulacja na dzień 12.02.2024 r.

  Informacja wymagana przez Google dla reklam produktów i usług finansowych:

  Minimalny okres spłaty pożyczki konsumenckiej: 6 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki: 25 miesięcy, maksymalne RRSO: 87,08%.

  Minimalny okres spłaty pożyczek dla firm: 12 miesięcy, maksymalny okres spłaty pożyczki 48 miesięcy, maksymalne RRSO 79,64%.

   

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności
  Obecnie możesz zawrzeć umowę online tylko jako przedsiębiorca lub rolnik.
  Pożyczki konsumenckie można zawierać w lokalnych punktach obsługi. (mapa punktów)