Konsolidacja w Avior Finance S.A.
Pojęcie kredytu konsolidacyjnego na rynku kredytów bankowych istnieje od dawna. Ma ona na celu połączenie wszystkich obecnych zobowiązań w jedno, w ramach nowego kredytu czy pożyczki. Daje to możliwość spłacania tylko jednej raty, która z reguły jest dużo niższa. Konsolidacja jest ułatwieniem dla Klientów, którzy mają problemy z regulowaniem swoich zobowiązań.
Ale nie zawsze klient musi spłacać wszystkie swoje zobowiązania. Ważne jest, aby był w stanie spłacać obecne raty, oraz raty wnioskowanej pożyczki.
Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki konsolidacyjnej?
Oprócz dokumentów dochodowych klienta potrzebujemy tylko wykazu kredytów do spłaty, który powinien zawierać:
- nazwę Banu lub instytucji w której Klient zaciągnął kredyt lub pożyczkę,
- kwotę pozostałą do spłaty zobowiązania
- numer konta na jaki należy dokonać spłaty.
Czym się różni pożyczka konsolidacyjna od zwykłej pożyczki?
Główna różnicą jest to, że pożyczka konsolidacyjna nie jest wypłacana na konto Klienta, ale na konta banków i instytucji finansowych w których Klient spłaca kredyt i pożyczki.
Jakie są zalety konsolidacji zobowiązań?
Pierwszą i najbardziej odczuwalną zaletą konsolidacji jest zawsze zmniejszenie miesięcznej raty kredytu. Najczęściej jest to spore odciążenie domowego budżetu. Kolejną zaletą jest łatwość regulowania zobowiązań – musimy pamiętać tylko o jednej racie w jednym terminie płatności, a nie o kilku różnych wartościach i terminach. Jeszcze jedną zaletą konsolidacji jest uwolnienie zdolności kredytowej w przyszłości. Płacąc jedną ratę terminowo banki i instytucje finansowe w przyszłości pozytywnie będą oceniać tego klienta.
Przykład:
Pani Anna prowadząca działalność gospodarczą wnioskowała u naszego Pośrednika o pożyczkę na w wysokości 25 tyś. zł. Po przesłaniu dokumentów do analizy i sprawdzeniu baz kredytowych okazało się, że miesięczne zobowiązania Pani Anny są dużo większe niż osiągane dochody, ponieważ zaciągnęła ona 4 pożyczki pozabankowe z łączną rata miesięczną ponad 20tyś zł.
Po dokładnym przeanalizowaniu wniosku złożyliśmy Pani Ani ofertę kredytu konsolidacyjnego, przeznaczonego na spłatę wszystkich chwilówek. Pokazaliśmy jak zmienią się jej miesięczne zobowiązania, kiedy sfinalizujemy umowę kredytu konsolidacyjnego. Obecne raty Pani Ani wynosiły 27 610zł. Konsolidacja pozwoliłaby na zamknięcie 5 zobowiązań Klientki z najwyższymi ratami miesięcznymi. Po spłacie i zamknięciu tych zobowiązań raty miesięczne wyniosłyby 4100zł. Różnica była znaczna, dlatego Pani Ania szybko podjęła decyzję. Przedstawiła nam wykaz pożyczek „chwilówek”, wraz z kwotami do spłaty, oraz numerami kont. Szybko zaakceptowaliśmy wniosek i Pani Anna już w tym samym dniu podpisała umowę kredytową, a my przelaliśmy środki na konta firm pożyczkowych.
Teraz Pani Ania może się cieszyć nową niższą ratą. Zamiast spłacać 4 kredyty z łączną ratą ponad 20 tysięcy, będzie płacić naszą ratę w wysokości 1500zł miesięcznie.
Tagi: dla biznesu, dla ciebie